.

  Uudised

  88. Genfi auto näitusel toimusid Ghibli, Quattroporte ja Levante Nerissimo Editioni Euroopa esmaesitlused

  • Maserati stendil on fookus Nerissimo Editionil − eriversioonil, mida pakutakse nii Ghiblist,  Quattroportest kui ka Levantest
  • Erinevates versioonides on esindatud kogu 2018. aasta mudelivalik
  • Ghibli ja Quattroporte varustusse kuulub Integrated Vehicle Control (IVC): see süsteem pigem väldib kui korrigeerib auto ebastabiilsust, tagades parema aktiivturvalisuse, sõidudünaamika ja nauditavama sõiduelamuse.

  Modena, 5. märts 2018 – Maserati esitles 88. Genfi autonäitusel kütkestavas “totaalses mustas” viimistluses Ghiblit, Quattroportet ja Levantet. Must on elegantsuse, kuid samuti ekstreemse sportlikkuse sünonüümiks, iseloomustades täiuslikult Maserati iseloomu, mis on sisse kirjutatud tema DNA-sse. Sellest kontseptsioonist sündis Nerissimo − Maseratide erimudel, mis rõhutab nende veenvat sportlikkust, võimsust ja kiirust.

  Nerissimo Edition rüütab Ghibli, Quattroporte ja Levante − kõik GranSport varustustasemega − musta. Kõigi kolme kere on saanud veetleva sügavmusta värvi, mida kombineeritakse kontrastse Black Chrome viimistlusega esivõre ülaosas ja Kolmikhargil, külgmistel õhutusavadel, pakiruumi luugil ja ikoonilistel Maserati embleemidel C-piilaritel ning auto tagaosas. Ülejäänud esivõre, uksekäepidemed, summutiotsad ja aknaliistud on eksklusiivse musta viimistlusega.

  Ghiblile ja Quattroportele annavad viimase lihvi tumedad LED esituled ja kas 20-tollised Urano või 21-tollised Titano valuveljed – mis on samuti läikivmustad.
  Levante varustusse kuuluvad ka esimene ja tagumine põhjakaitse ja udutulesid ümbritsev must serv. Velgede valikusse kuuluvad 20-tollised Nereo, 20-tollised Efesto või 21-tollised Anteo valuveljed – kõik tumeda viimistlusega.

  Ghibli sportsedaani sõitjateruumist leiab soojendusega esimesed ja tagumised sportistmed, soojendusega rooliratta ja Dark Mirror viimistluse, samuti on saadaval Black Piano ja Carbon viimistluspaketid. Varustusse kuuluvad ka toonitud klaasid ja elektriline tagakardin.
  Maserati lipulaeva Quattroporte salong võib olla kas Black Piano või Carbon viimistlusega, varustusest leiab toonklaasid ja dünaamiliste juhtjoontega tagurduskaamera, praktilisust lisavad elektriline tagaluuk, HomeLink süsteem ja võtmevaba sisenemine ka tagaustel. Levante saab soojendusega esimesed ja tagumised sportistmed, nelja-tsooni automaatse kliimaseadme, teistsugused pedaalid ja Easy Entry süsteemi.

  Teised mudelid Genfi autonäitusel
  Genfi autonäitusel olid väljas ka teised Maserati mudelid, kõik mitmes versioonis, eri värvi ja eri varustustasemetega. Nende hulka kuulusid Ghibli S Q4 GranLusso Bianco Alpi, mille välisdisainis domineerivad 20-tollised Urano Diamond veljed ja poleeritud alumiiniumist pidurisadulad, interjööris aga luksuslikult elegantne Ermenegildo Zegna siidi ja punase nahaga polster, 100% Mulberry siidist detailid ning kõrgekvaliteediline Ebony viimistlus. Quattroporte S Q4 GranLussot esitletakse Blu Passione kerevärviga, 21-tolliste Titano velgede ja musta värvi pidurisadulatega. Välisdisainiga harmoneerub eksklusiivne beež salong, milles annavad tooni puitdetailid ning mille tagumises reas tagavad maksimaalse mugavuse kaks eraldi istet. Sportautosid esindab GranCabrio MC. Bianco Birdcage valgeks värvitud kabrioletil on 20-tollised rattad ja mustad pidurisadulad, sõitjateruumi kaunistab valgete kontrastsete õmblustega Alcantara nahksisu. Auto võidusõiduautolikku disaini rõhutavad veelgi efektsed süsinikdetailid.


  Mudelivalik
  Maserati 2018. aasta mudelivalik on läbinud põhjaliku uuenduskuuri. Kõigi viie mudeli disaini on põhjalikult värskendatud (ka GranTurismo ja GranCabrio oma) ja lisandunud on uut varustust.
  Vastavalt mudelivaliku uuele strateegiale keskenduvad Ghibli ja Levante peamised uudised GranLusso ja GranSport varustustasemetele, mida pakuti seni ainult Quattroportele. GranLusso esindab väljapeetud luksust – mida väljendavad  Ermenegildo Zegna siid- või spetsiaalne nahksisu – ning sportliku lisadimensiooni lisab autodele GranSport.

  Ghibli on läbi aegade edukaim Maserati, mida on alates 2013. aastast müüdud üle 84 200 ühiku. 2018. mudeliaasta Ghibli saab koos Magneti Marelli Automotive Lightinguga välja töötatud adaptiivsed LED-Matrix esituled, mis on varustatud pimestamisvastase tehnoloogiaga. Ka 2018. aasta Quattroporte tutvustab adaptiivseid L-kuju ning pimestamisvastase tehnoloogiaga LED esitulesid (kõikidel varustustasemetel), mis tagavad bikseonoonlaternatega võrreldes pikema eluea, loomulikuma valguse ja oluliselt parema nähtavuse.

  Tehniliste innovatsioonide hulgast väärib märkimist uus elektriline roolivõimendi (Electric Power Steering, EPS). See võimaldab kasutusele võtta uusi juhiabi-aktiivfunktsioone (Advanced Driving Assistance Systems, ADAS), mille hulka kuuluvad maanteesõiduabi (Highway Assist, HAS), rajahoidik (Lane Keeping Assist, LKA), pimenurgaassistent (Active Blind Spot Assist, ABSA) ja liiklusmärkide tuvastus (Traffic Sign Recognition, TSR). EPS asendab hüdraulilise võimendi kahel Maserati sedaanil ja Levantel, parandades juhitavust ja mugavust, kuid säilitades Maseratidele omase suurepärase manööverdusvõime.

  Quattroporte edu ei näi raugevat, Maserati 2018. mudeliaasta lipulaev kindlustab oma kohta esindusautode segmendi tipus.
  2016. aasta tähendas Kolmikhargi embleemi kandvale margile pöördepunkti – turule toodi Levante, Maserati 100-aastase ajaloo esimene maastur, mis konkureerib globaalse luksusautode turu kõige populaarsemas segmendis. Genfis näidatav 2018. mudeliaasta Levante on saanud EPS-i, mis kindlustab veelgi nauditavama sõiduelamuse nii teedel kui ka maastikul.
  “Maasturite Maserati” loodi, mõeldes sportautofännidele ja oma eesmärgid saavutab see rohke kergmaterjalide kasutamise, ideaalse 50:50 kaalujaotuse ja oma segmendi kõige madalama raskuskeskmega. Luksusmaasturite klassis on Levante väledaim, pakkudes samas halbadel teedel harukordset mugavust ja suurepärast teelpüsivust kehvades haardetingimustes.
  Levante standardvarustusse kuuluvad muu hulgas adaptiivsed LED esituled, lisaks iseloomustavad seda parimad isikupärastamis- ja eksklusiivsuse lisamise võimalused. Maserati Genuine Accessories lisavarustuse valik pakub esmakordselt eksklusiivseid 21-tollised Eracle velgi, mis on saadaval alates märtsist: matthalli teemantiviimistlusega veljed rikastavad veelgi auto veetlevat disaini.

  GranTurismo ja GranCabrio disain on läbinud elegantse värskenduse, mis muu hulgas parandab aerodünaamikat. Sõitjateruumist leiab uhiuue kasutajaliidese ja info-meelelahutussüstemi.    

  2017. aastal müüdi ülemaailmselt 51 500 Maseratit. Maserati on esindatud 77 turul, millest suurim on Hiina turg, teisel kohal on Põhja-Ameerika turg.


  Integrated Vehicle Control (IVC)
  Ghibli ja Quattroporte saavad senisest võimsama kolmeliitrise V-6 mootori ja Boschi ja Maserati koostöös loodud uue IVC süsteemi. See oluline tehniline innovatsioon väldib − piirdumata korrigeerimisega − sõiduki ebastabiilsust, tagades parema aktiivturvalisuse, sõidudünaamika ja nauditavama sõiduelamuse.

  IVC on osa elektroonilisest stabiilsuskontrollist (ESP), mis toob teedele kosmonautikast tuntud tehnoloogia. See kasutab efektiivset “ettenägemise” süsteemi, mis kontrollib sõiduolusid ja kohandab vastavalt sellele ennetavalt pidurite ja mootori tööd. Süsteem toimib traditsioonilisest ESP-st järjepidevamalt ja sujuvamalt, võimaldades autol ekstreemoludes paremini säilitada stabiilsust ja paremat haarduvust. Ühtlasi kasutab see süsteem nutikat pöördemomendi jaotamist, mis optimeerib külgsuunalist dünaamikat ka siis, kui ESP on välja lülitatud.


  Maserati S.p.A.
  Maserati toodab valikut unikaalseid sõiduautosid, mis eristuvad oma erakordse iseloomuga. Tänu oma stiilile, tehnoloogiale ja loomupärasele eksklusiivsusele vastavad Maseratid ka kõige nõudlikumale ja väljapeetud maitsele, pakkudes autotööstuse absoluutset tipptaset. Praegusesse mudelivalikusse kuuluvad Maserati lipulaevana esindussedaan Quattroporte, sportsedaan Ghibli, “maasturite Maserati” Levante ja sportlikud GranTurismo ning GranCabrio. Maserati mudelivalik pole kunagi olnud sama täiuslik, sinna kuuluvad bensiini- ja diiselmootorid, taga- ja nelikvedu, esinduslikud materjalid ja silmapaistvad tehnilised lahendused. Jätkates oma edukate autode traditsiooni, defineerib Maserati disaini, võimsust, mugavust, elegantsi ja ohutust arendades edaspidigi ümber Itaalia sportsõidukite kontseptsiooni.