.

  Uudised

  Gran Premio Nuvolari ja Tributo Maserati

  Maserati 28. Gran Premio Nuvolari suurpartner.

  Üritus, mis on nimetatud ühe parima võidusõitja, Tazio Nuvolari, auks toimus 13-16 september põhja-Itaalias. GP Nuvolarit on nimetatud kõige tehnilisemaks võistluseks maailmas, kus osalevad vanasõidukit aastatest 1919-1972. Gran Premio Nuvolarile pakkus veelgi põnevust ja silmailu teine võistlus: Coppa Nuvolari – Maserati Tribute, mille raames võistlesid omavahel 10 kolmikharki kandvat autot, mis olid valmistatud vahemikus 1973-2018.
  Grand Premio Nuvolari sai alguse 1954. aastal, üks aasta peale Tazio Nuvolari surma, et mälestada sellist tähelepanuväärset võidusõitjat, kellega ka Maserati tegi pikalt koostööd. GP kestis kuni 1957. aastani, kui Itaalia valitsus selle keelustas. 34 aastat hiljem traditsioon taaselustati ning 1991 aastast sai Gran Premio Nuvolarist vanasõidukite võistlus.

  GP Nuvolari algus- ja lõpp-punkt on Mantov linnas ning võistluse käigus läbitakse vahepeal veel mitmeid maalilisi kohti nagu Siena, Rimini, Ferrara. 2018 vanasõidukite võistluse osales 300 meeskonda 20 eri riigist ning esindatud olid 43 autotootjat. (Võitjateks osutusid Giovanni Moceri ja Daniele Benotti, kelle sõidukiks oli 1939 Fiat 508 C.) Teises, Tributo Maserati võistluses võtsid mõõtu 10 Itaalia luksusautot ning põnevas võistluses jäi peale meeskond, mis kasutas 1996 Maserati Ghibli Cup’i, teiseks jäi 2009 Maserati GT4700 ning kolmanda poodiumikoha hõivas käesoleva aasta väljalaskega Levante Gran Sport SQ4.

  Maserati, etalon Itaalia kõrgest kvaliteedist, avaldas austust „Lendavale Mantovanole“ Tazio Nuvolarile ning Umberto Cini, Maserati EMEA peadirektor ütles „Meil on au olla Gran Premio Nuvolari suurpartnerid, mis mälestab legendaarset võidusõitjat Tazio Nuvolarit, kelle nimel on mitmeid tähtsaid võite Maseratiga.“. GP raames pani Maserati välja näitamiseks legendaarse Maserati 6C 34, mis disainiti Ernesto Maserati poolt ning Nuvolari võitis sellega 1934. aastal Modena GP ning Coppa Principessa di Piemonte auhinna Napa GP-l. Autot oli võimalik imetleda terve GP Nuvolari jooksul.