.

  Uudised

  Grand Prix de Monaco Historique

  11. korda toimunud ajalooliste vormelite võidusõidul Grand Prix de Monaco Historique osales terve rida kuulsaid Maseratisid
   
  Nädalavahetusel kogunes Monacosse 180 ajaloolist Grand Prix' autot, et osaleda Grand Prix de Monaco Historique'ul. Nende hulgas oli 19 Maseratit alates 1957. aasta vormel 1 võitjast 250F-ist kuni legendaarse 300S-i ja väga haruldaste 6CM ning V8RI-ni.
   
  Mainekas üritus toimus 11. korda, muu hulgas on sellest saanud ülimalt oluline ennesõjaaegsete A-klassi Grand Prix võidusõiduautode kognemiskoht – A-klass muutus “vormel 1-ks” kohe, kui Teine maailmasõda lõppes. Selles kategoorias osales kaks Maseratit ning Anthony Sinopoli juhtimisel tuli teenitult kolmandale kohale Maserati 6CM. Kokku valmisti ainult 27 Maserati 6CM-d, tänaseks on neist alles vaid 13. Selle mudeli omal ajal eesrindlike tehniliste lahenduste hulka kuulub näiteks esivedrustus, mis võimaldab esivedrusid seadistada erinevate ringradade jaoks.
   
  B-klassis osales oma armastatud 1952. aasta Maserati A6GCM-il Julia De Baldanza, üks kahest naispiloodist sel üritusel. Lisaks võistlesid selles klassis neli Maserati 250F-i.
   
  C-klassi 34 autost olid 12 Maseratid: viis 300S-i, kuus A6GCS-i ja üks 200SI. Poodiumi väärikale teisele astmele tõusis  Ben Short, kes osales Maserati mootoriga 1956. aasta Listeril.
   

  Kuid Maserati osalemine ei piirdunud võidusõidurajaga. Kolmikharki kandev mark uuendas hiljuti oma partnerlussuhet Monaco jahtklubiga ning jätkab selle ametliku partnerina. Maserati oli esindatud jahtklubi imelise, Forster +Partnersi loodud hoone kaunil terrassil, mis on Monaco uuendatud sadamapiirkonna sümboolseks keskuseks. Maserati kliendid ja külalised said seal nautida Grand Prix de Monaco Historique'u põnevust ning imetleda 3500 GT Vignale Spyderit ja ikoonilist Maserati 250F-i.