.

  Uudised

  Maserati muutub veel innovaatilisemaks

  Maserati muutub veel innovaatilisemaks: Itaalias alustatakse uute mudelite arendamise, elektrifitseerimise ja tootmisega


  FCA investeerib Itaaliasse viis miljardit eurot, selle raames arendab Maserati välja uued elektrifitseeritud mudelid, ehitab uued tootmisrajatised ning hakkab pakkuma kõrgemal tasemel isejuhtivaid autosid.

   

  Kõik Maserati uued mudelid valmivad 100% Itaalias ning saavad olema kas hübriid- või elektriautod, mis pakuvad ühelt poolt innovatsiooni, teisalt aga Maserati DNA-sse kuuluvat suurepärast sooritusvõimet. Kõik Maserati uued elektrilised mudelid saavad järgmise põlvkonna akutehnoloogia, mis võimaldab pikemat sõiduulatust ning väga kiiret laadimist.

  Maserati innovatsiooniprogrammi oluliseks osaks on isejuhtimine: nii uued kui ka praegusesse valikusse kuuluvad uuendatavad mudelid pakuvad kas teise või kolmanda taseme isejuhtimist. Kolmas tase tähendab, et juht ei pea enam rooli hoidma ning võib juhtimise peaaegu sajaprotsendiliselt autole usaldada. Muu hulgas suudab auto ise sõidurada vahetada ning vajadusel ohutult tee ääres peatuda.

  2020. aastal jõuab turule Maserati esimene hübriidauto, milleks saab olema Ghibli. Esimest täiesti uut Maseratit hakatakse tootma aga põhjaliku ümberehituse läbivas Modena tehases ja selleks on kauaoodatud uus sportauto. Lisaks saab ettevõtte Modenas asuv peakorter uue värviosakonna.

  Sportautole järgneb Maserati uus maastur, mida hakatakse ehitama Cassinos, kuhu ehitatakse selle tarbeks uus tootmisliin. Investeeringu suurus on orienteerivalt 800 miljonit eurot. Tootmisliin valmib 2020. aasta esimeses kvartalis ning esimesed uued eelseeriaautod valmivad seal veel enne 2021. aastat. 800 miljonit eurot investeeritakse ka Torinosse, kus hakatakse tootma GranTurismo ja GranCabrio uut põlvkonda.

  Järgmise olulise uuendusena alustab Maserati täiesti uue autode isikupärastamise programmiga, mis võimaldab klientidel autosid senisest palju suuremal määral oma maitsele vastavaks kohandada. Selle tarbeks valmib Modena tehasesse spetsiaalne autode modifitseerimise osakond.