.

  Uudised

  New Yorgi autonäitusel

  Maserati esitles 2018. aasta New Yorgi autonäitusel Levante Trofeod

  Maserati esitles 2018. aasta New Yorgi autonäitusel  Levante Trofeod

  ·         New Yorgis tegi debüüdi Levante tippversioon: üks võimsamaid ja kiiremaid Maserati seeriaautosid läbi aegade

  ·         Levante Trofeo mootoriks on 3,8-liitrine V8 Twin Turbo võimsusega 590 hj ja pöördemomendiga 730 Nm

  ·         Erakordne dünaamika ja vaimustav sõiduelamus: 0-100 km/h 3,9 sekundiga ja tippkiirus üle 300 km/h.

  ·         Välisdisainis annavad tooni süsinikkiust elemendid ja 22-tollised sepisveljed, eksklusiivses sõitjateruumis “Pieno Fiore” naturaalnahaga sportistmed

  ·         Uue Levante Trofeo esitlusversioon on suunatud USA ja Kanada valitud autoentusiastidele

   

  New York, 28. märts 2018 – Maserati esitles New Yorgi autonäitusel esimest V-8 mootoriga Levantet:  ülimalt dünaamilist Levante Trofeod, mis suudab 0-100 km/h kiirendada 3,9 sekundiga ja saavutada tippkiiruse üle 300 km/h.

  Levante Trofeo saab Maseratidest läbi aegade ühe kõige võimsama mootori. Selle 3,8-liitrine kahe turboga V-8 on loodud koos töötama nelikvega Q4 Intelligent All-Wheel Drive System, selle võimsuseks on erakordne 590 hj / 6250 p/min ning pöördemoment 730 Nm / 2250 – 5000 p/min. Selle mootori võimsus on ühe liitri töömahu kohta suurem kui ühelgi Maserati jõuallikal seni (156 hj/l) ja nagu kõik Maserati bensiinimootorid, koostatatakse ka see Ferrari poolt Itaalias Maranellos.

  Kiireima Levante veermik on seadistatud suurt võimsust silmas pidades, tegemata kompromisse mugavuses.

  Vastavalt võimsusele on sportlikuks muudetud ka Levante uue tippversiooni disain. Elegantsed uuendused keskenduvad peamiselt kaitseraudadele, aerodünaamikat parandavatele süsinikkiust lisaspoileritele ja teistele kereelementidele ning velgedele: Levante Trofeo saab 22tollised – läbi aegade kõige suuremad Maseratidel – “Orione” sepis-alumiiniumveljed, mida pakutakse nii poleerituna kui ka mattviimistlusega.

  Levante Trofeo varustusse kuuluvad Full Matrix LED esituled, kerevärvi käepidemed, punast, sinist, musta, hõbedast või kollast värvi pidurisadulad ja spetsiaalsed “Saetta” Trofeo logod C-piilaritel. Uus on ka kahe agressiivse ventilatsiooniavaga kapott, mis parandab mootori jahutust.

  Isikupärasemaks on muudetud Levante Trofeo sõitjateruumi. Vormikad sportistmed saavad kvaliteetse  “Pieno Fiore” naturaalnahast polstri, kontrastsed õmblused ja peatugedele tikitud “Trofeo” embleemid. “Pieno Fiore” on autotööstuses ainulaadselt pehme ja unikaalselt isikupärane naturaalnahk. Viimistluses kasutatakse uusi süsinikkiust elemente, näidikupaneelide graafikat, põrandavaipu ja erilist Maserati kella, baasvarustusse kuulub 1280-vatine, 17 kõlariga Bowers & Wilkins helisüsteem.

  Levante Trofeo tootmine algab suvel Itaalias Torinos asuvas uuendatud Maserati Mirafiori tehases. Kiireim Levante on esialgu mõeldud kaugematele eksporditurgudele, teiste hulgas USA ja Kanada turule.

   

  Kontrollitav võimsus

  Et 3,8-liitrine Twin Turbo V8 koos Q4 Intelligent All-Wheel Drive nelikveoga Levantesse sobitada, muutsid insenerid jõuallika väntvõlli, õlipumpa, abiseadmete rihmaajamit ja juhtmestikku. Uued on ka turbolaadurid, plokikaaned, klapid, kolvid kepsud jpm.  Kõik see teeb uuest Levante Trofeost ühe läbi aegade kiireima maasturi, mille tippkiirus ületab 300 km/h ja 0-100 km/h kiirendus võtab aega 3,9 sekundit. Kiirusele vastavalt võimsad on ka pidurid: Levante Troefeo pidurdusmaa 100-kilomeetriselt tunnikiiruselt on vaid 34,5 meetrit.


  Märkimisväärselt tasakaaluka juhitavuse ning stabiilsuse tagavad ideaalne kaalujaotus 50:50, kõikidele Levantedele omane madal raskuskese, peenviimistletud topeltõõtsharkidega/mitmikhoobadega vedrustus ja laiemad rehvid 22-tollistel velgedel.

  Olemasolevaid sõidurežiime Normal, I.C.E., Sport ja Off Road täiendab uus Launch Control funktsiooniga sõidurežiim “Corsa", mis muudab suurema sõidunaudingu maksimeerimiseks muu hulgas mootori reageerimise erksamaks, käiguvahetuse kiiremaks, madaldab vedrustust ja optimeerib Q4 Intelligent All-Wheel Drive nelikveo seadeid.

  Esmakordselt varustatakse Levante Maserati Integrated Vehicle Control (IVC) süsteemiga, mis aitab sõiduvigade tagajärgedega tegelemise asemel vältida auto ebastabiilsust ja tagab nii muljetavaldava sõidudünaamika ja tõelise Maserati sõiduelamuse.

  New Yorgis näidatud esitlusmudel on eksklusiivselt mõeldud vähestele Ameerika ja Kanada klientidele.

   

  Teised New Yorgi autonäitusel esitletavad Maseratid   

   

  Ghibli S Q4 GranSport: Nerissimo Carbon paketiga varustatud Maserati sedaani kõige sportlikum versioon;

  Ghibli S Q4 GranLusso:luksuse kehastus esindussedaanide seas;

  Levante S GranLusso: luksuslikuma varustuse ja 424-hobujõulise mootoriga maasturite Maserati;   

  Quattroporte GTS GranSport: 523-hobujõulise Twin Turbo V8 mootoriga Maserati lipulaev, varustatud Nerissimo Carbon paketiga;

  GranTurismo Convertible Sport: Bianco Birdcage kerevärviga legendaarne Itaalia neljaistmeline kabriolett.