.

  Uudised

  Maserati esitles uut GranTurismot

  Uuendatud GranTurismo on senisest aerodünaamilisem, elegantsem ja kiirem.

  2018. mudeliaasta GranTurismo esmaesitlus toimus New Yorgi börsihoone ees, kus lisaks värskele GranTurismo MC-le (Maserati Corse) pandi publikule imetlemiseks välja kogu Maserati praegune mudelivalik ning ka kuulus võidusõiduauto: sinine Maserati Tipo 151 – üks kolmest sellisest autost üldse – mis osales 1962-l aastal Le Mans'i ööpäevasõidul.

  2018. mudeliaasta GranTurismo: esinduslik nii seest kui ka väljast
  GranTurismo on viimane Maserati, mille disainis Pininfarina ning alates oma 2007. aasta esmaesitlusest on see muutunud üheks läbi aegade legendaarsemaks GT-ks. Seda neljakohalist kupeed peetakse Maserati kire, tehnoloogiate ja oskuste parimaks väljenduseks ning see on tänu oma ajatule kujustusele ning mugavale salongile superautode seas endiselt unikaalne.

  Tänaseks on Maserati Modenas tootnud üle 37 000 GranTurismo ja GranCabrio. 2018. mudeliaasta versioon saab senisest elegantsema ja aerodünaamilisema välisdisaini, esinduslikuma salongi ja kõrgtehnoloogilise meelelahutus-infosüsteemi.

  GranTurismo valik koosneb kahest mudelist: Sport ja MC – mõlema mootoriks on Ferrari poolt Maranellos käsitsi koostatud 4,7-liitrine V8, mis annab 460 hj / 7000 p/min ja 520 Nm / 4750 p/min.

  Uuendatud mudeli „hainina” esivõre on inspireeritud ideeautost Alfieri Concept. Koos uute, madalamal asuvate õhuvõtuavadega aitab see parandada mootori jahutust ning muudab auto aerodünaamilisemaks (õhutakistustegur senise 0,33 asemel 0,32). Muudetud on ka tagumist kaitserauda.


  2018. mudeliaasta GranTurismo dünaamikanäitajad on senisest paremad. GranTurismo Sport kiirendab 0-100 km/h 4,8 sekundiga, tippkiirus on 299 km/h, kergema MC vastavad näitajad on 4,7 sekundit ja 301 km/h.

  Värskendatud GranTurismo saab kõrgresolutsioonis 8,4tollise puuteekraani ja Harman Kardon Premium Sound helisüsteemi. Kõrgtehnoloogiline info-meelelahutussüsteem pakub Apple CarPlay ja Android Auto nutitelefonide peegeldusfunktsiooni ning süsteemi mugavamaks kasutamiseks leiab keskkonsoolilt sepistatud alumiiniumist valmistatud pöördlüliti.