.

  Ghibli -

  Enesekindel karakter, elegantses vormis

  Eristuv, graatsiline, efektne ja elegantne. Uus Maserati Ghibli pakub hallis ja konservatiivses äriklassis midagi tavapärasest hoopis erinevat!

   

  Esmest Maserati Ghiblit esitleti Torino autonäitusel 1966. aastal. See järgis Maserati oivalise A6 1500-ga 1947. aastal alustatud traditsiooni: tegu oli GT-ga. See tähendas, et Ghibli suutis pakkuda elegantset disaini, jõulisust, luksust ja suurepärast mugavust ükskõik kui pikal teekonnal. 

  Ning muidugi oli see auto, pärides meie võidusõidu-DNA – silmapaistvalt võimas. Meie kõige uuem Ghibli on inspireeritud samadest eesmärkidest, mis kujundasid Ghibli esimese versiooni 1966. aastal ja mis panevad meid otsima uusi lahendusi, võistlema ja võitma. Ghibli tähendab eksklusiivset luksust, elegantset, kuid samas julget disaini ja edumeelset tehnoloogiat. Ja muidugi erakordset võimekust. 

  GranLusso ja GranSport

  2018. aasta Ghiblist on kaks versiooni: GranLusso ja GranSport, mõlemad külluslikult varustatud vastavalt Sinu personaalsetele eelistustele. GranLusso puhul on rõhk luksusel ja mugavusel. GranSpordi fookus on rohkem haaraval dünaamikal.

  Ükskõik, kumb auto on Sinu valik ja millised on Sinu eelistused, Maserati Ghibli vastab neile alati unikaalselt inspireerivalt.

  GranLusso: Karateriga küllus

  GranLusso salongist leiab 12 suunas elektriliselt reguleeritavad ja mälufunktsiooniga Comfort-istmed. Valida saab kõrgekvaliteedilise nahksisu ja Ermenegildo Zegna Silk Edition polstri vahel, mõlemat täiustab avatud pooridega Radica puitviimistlus.

  GranSport: võta sportlik joon

  Sportistmed on 12-suunas elektriliselt reguleeritavad ja mälufunktsiooniga, varustusse kuulub ka eriti hästi haaratav sportrool. Käiguvahetuslabad lisavad võidusõidust sündinud auto tunnet ning sõiduelamust täiustavad ehedad Inox Sport pedaalid. GranSpordile lisavad mugavust ja paindlikkust Skyhook vedrustus ja parkimisandurid.

  Eksimatult stiilne

  Ghibli tunnuslik esivõre räägib nii dünaamilisusest kui ka väljapeetud enesekindlusest. Inspireerituna 1950. aastate legendaarsest A6 GCS Berlinettast, on uuendatud esivõre täiuslikult kaitserauaga integreeritud ja seda kaunistavad kroomdetailid. Nende kohal kõrgub kumer ja jõuline kapott, mille iseloomulikuks tunnuseks on kaks teravat joont, mis moodustavad V- tähe.

  Traditsiooniline ovaalne esivõre muutub nurgelisemas ülaosas kitsamaks, rõhutades edasitungimise muljet. Esivõre moodustab ühe terviku skulptuursete laternatega, mille LED päevasõidutuled lisavad Maseratile omast karismaatilisust. Kogu tervik juhib tähelepanu madalale paigutatud legendaarsele Kolmikhargile – Maserati sümbolile, mis räägib võimsusest, kestvusest ja elegantsist.

  Viimistlus

  Ghibli salongi iseloomustavad Maserati GT-dele omased elegantne Italiaalia stiil, käsitöö ja täiuslikult läbi mõeldud ja kaunite proportsioonidega disain. 

  Luksuslik nahksisu, armatuuralaua puhas ja tehnoloogiline isikupära ja tumedad metallikefektiga peegelpinnad ühteaegu lõõgastavad ja ergutavad meeli. Kaks külgpaneeli painduvad elegantselt lihtsa armatuurlaua keskosa poole, kus asub traditsiooniline sinise põhja ja alumiiniumdetailidega Maserati kell. Kella all on 8,4-tollise puuteekraaniga multimeediasüsteem koos pöördlülitiga ja mugav laegas telefoni jaoks. 

  Vaatamata oma kaunile kupeelikule profiilile on Ghibli esiistmetel klassi parimal tasemel jalaruum ning mugav jala- ja pearuum ka tagumisel istmel. Kõik istmed on kaetud hoolikalt valitud ja töödeldud nahaga. Ühtlasi on istmepolstrid Itaalia parimate traditsioonide kohaselt käsitsi õmmeldud ning peatugedelt leiab reljeefsed Kolmikhargi embleemid. 

   Varustus ja tehnoloogia

  Sõida kaugemale – iga ilmaga

  S Q4 nelikveosüsteem garanteerib, et Sinu Ghibli võimekus ja mugavus on alati köitev ja inspireeriv; alati tipptasemel. Isegi siis, kui ilma- ja teeolud on ideaalsest kaugel. Maserati loodud nutikas algoritm jälgib alati juhi tegevust ja auto käitumist, muu hulgas näiteks rataste kiirust, rooli- ja auto pöördenurka ning võrdleb isegi haardumist ja sõidustiili. Saadud andmeid analüüsides reguleerib Q4 iga ratta haardumist ja tagab sel moel optimaalse dünaamika kõikides teeoludes ja igal ajal.

   

  Vaimustav tipptehnoloogia

  ZF-i loodud kõrgtehnoloogiline kaheksakäiguline automaatkast tagab täpsed käiguvahetused ja optimaalse dünaamika, andes kogu Ghibli mootori võimsuse Sinu kontrolli alla. Automaatse kohandumise tarkvara abil muudab käigukast oma tööd vastavalt sõidustiilile, tulemuseks on veelgi suuremat rahuldust pakkuv ja vahetum sõiduelamus. Ning pikkadel ja suurtel kiirusel tehtavatel reisidel aitavad mugavust lisada ning kütust säästa spetsiaalselt selle jaoks kalibreeritud seitsmes ja kaheksas käik.

  Innovatsioon ühendatud maailma nimel

  MTC+: Ghibli armatuurlaual on uhkelt koha sisse võtnud 8,4-tollise ekraaniga Maserati Touch Control Plus (MTC+). Vaid mõni nupp ja eriti eriti tundlik kasutajaliides, mille abil juhtida auto multimeediasüsteemi ja varustust (istmesoojendus, ventilatsioon, roolisoojendus jne). Apple CarPlay® ja Android Auto®: olemas on ka Apple CarPlay® ja Android Auto® nutitelefoni peegeldusfunktsioonid.
  Wi-fi Hotspot: Ghibli varustuse hulka kuulub Wi-Fi kasutamise võimalus.  
  Ülendav helisüsteem

  Harman Kardon Premium Sound System: rikkaliku, detailse ja kvaliteetse heli tagavad kõrgtehnoloogiline 900-vatine võimendi ning hoolikalt valitud asukohtadega 10 võimsat kõlarit ja spetsiaalne bassikõlar. Bowers & Wilkins Surround Sound System: 15 kõlarit on konstrueerimise algusest peale Levante salongiga integreeritud, kesk- ja bassikõlarites kasutatakse Kevlarit®, 1280-vatine võimendi tagab muljet avaldava heli kõikidele sõitjatele.

  Juhiabisüsteemid (ADAS)

  Liiklusmärkide tuvastamine

  Liiklusmärgid võivad eri põhjustel jääda mõnikord märkamata. Sel puhul aitab liiklusmärkide tuvastamise süsteem Traffic Sign Recognition. See jälgib kolme tüüpi märke: kiiruspiiranguid, ajutisi kiiruspiiranguid (näiteks tugeva vihma puhul) ja möödasõidukeelde. Süsteem edastab infot digitaalselt vastaval ekraanil ja töötab sisepeegli taga asuva digitaalkaamera ja navigatsioonisüsteemi abil.

  Adaptiivne kiirushoidik ja Stop Go süsteem

  Adaptiivne kiirushoidik jälgib pidevalt eesliikuvat sõidukit ja hoiab eelseadistatud pikivahet. Stop & Go funktsiooni abil reguleerib süsteem auto kiirust, vajadusel ka peatumiseni (kui peatus kestab vähem kui kaks sekundit).

  Hoiatus tagant otsasõidu vältimiseks

  See süsteem jälgib koos adaptiivse kiirushoidikuga eesliikuvaid sõidukeid ning hoiatab juhti, kui neile lähenemisel tekib tagant otsasõitmise oht. Töötab koos pidurdusabisüsteemiga Advanced Brake Assist, mis muudab hädaolukorras pidurdamise efektiivsemaks. Kui juht hoiatusele koheselt ei reageeri, rakendub kiiruse vähendamiseks automaatselt hädapidurdussüsteem. 

  Terviklik ohutus

  Ghiblit luues oli Maserati peamiseks prioriteediks ohutus.
  Nii suudab Ghibli lisaks võimsusele ja luksusele pakkuda ka EURO NCAP-i viietärnilist turvalisust.

  Maanteeassistent Highway Assist System (HAS)

  See süsteem ühendab adaptiivse kiirushoidiku ja rajahoidiku oskused, muutes maanteesõidu veelgi lihtsamaks. Sisepeegli taga asuva digitaalkaamera ning esivõre juures asuva radari abil hoiab HAS sõiduki automaatselt oma sõidurajal ning valitud kiirusel eesolevast sõidukist täpselt nii kaugel, nagu juht soovib. Süsteem suudab vajadusel Ghiblit aeglustada kuni peatumiseni. Ohutuse tagamiseks nõuab HAS, et juht hoiaks käed kogu aeg roolil.

  Rajahoidik Lane Keeping Assist (LKA)

  See süsteem on abiks, kui juht on tahtmatult väljumas oma sõidurajalt. Sisepeegli taga asuv digitaalkaamera jälgib teemärgiseid ja näidikupaneelil kuvatakse süsteemi staatust. Sõiduki mõlemal küljel olev valge joon tähendab, et sõiduk on ohutult oma sõidurajal. Üks kollane joon tähendab, et Levante on kas vasakule või paremale poole rajalt välja kaldumas. Ja kollane vilkuv joon hoiatab tahtmatul sõidurajalt väljumisel. Kui puuteekraanil on tehtud vastav valik, rakendub LKA, pöörates rooli

  Pimenurgahoiatus ja ristiliikluse tuvastamine auto taga

  Kui Ghibli juhi pimenurka satub teine auto, ilmub küljepeeglile hoiatusmärk. Juhuks, kui juht jätkab siiski manöövrit, saab valida kolme sorti hoiatust. Süsteem võib jätkata hoiatusmärgi kuvamist küljepeeglil, seda võib täiendada helisignaal või kolmanda variandina sekkub süsteem ka rooli pööramisega. Ka rooli pööramise jõudu saab reguleerida. Ristiliikluse tuvastamine hoiatab juhti, kui parkimiskohalt väljatagurdamisel läheneb kas paremalt või vasakult märkamatuks jääda võiv sõiduk.

  Originaaltarvikud

  Elegantne Itaalia stiil ja käsitöö. Luksuslik nahksisu, armatuuralaua puhas ja tehnoloogiline isikupära ja tumedad metallikefektiga peegelpinnad ühteaegu lõõgastavad ja ergutavad meeli. Kaks külgpaneeli painduvad elegantselt lihtsa armatuurlaua keskosa poole, kus asub traditsiooniline sinise põhja ja alumiiniumdetailidega Maserati kell. Kella all on 8,4-tollise puuteekraaniga multimeediasüsteem koos pöördlülitiga ja mugav laegas telefoni jaoks.
  Juhi ees asuvad valge taustvalgusega suur spidomeeted ja tahhomeeter, nende vahel kuvab olulist sõiduinfot 7-tolline TFT ekraan. 

  Küsi esindusest või uuri täpsemalt siit

  Mootor

  Kaks valikut, lõputud võimalused

  Kõikide Maseratide oluliseks omaduseks on võime läbida pikki vahemaid kiiresti, mugavalt ja väärikalt. Ghibli puhul on selle aluseks kahest V6 bensiinimootorist ja diislist koosnev mootorivalik.

  V6 turbodiisel
  Mootori tüüp V6 60°
  Töömaht 2987 cm3 

  Twin Turbo V6 bensiin
  Mootori tüüp V6 60°
  Töömaht 2979 cm3  

  Ghibli mudelivalik

  Ghibli

  SPORTLIK. VÄÄRIKAS. DÜNAAMILINE.

  Skulptuursed vormid ja voolavad pinnad on ühendatud puhaste joontega: unikaalne stiil, eksimatult Maserati.

  Ghibli S Q4

  UUEL TASEMEL HAARDEVÕIME

  Ghibli S Q4 pakub Maserati tunnustatud nelikveosüsteemi Q4 abil hämmastavat haardumist ka kõige heitlikemates oludes ning parimalt tasemel dünaamikat.  

  Ghibli S

  ROHKEM GRAATSIAT. ROHKEM VÕIMSUST.

  Võluva disaini ja sundimatu võimsusega sportsedaan, loodud, et võiksid tema sooritusvõimest vaimustuda.

  Ghibli Diesel

  VÕIMSUS JA DÜNAAMIKA PLUSS ERAKORDNE ÖKONOOMSUS

  Diiselmootoriga Ghibli on puhtatõuline Maserati: sel on kas 250 või 275-hobujõuline V6 turbodiiselmootor, jumalik kupeelik disain, luksuslik nahksisu ja Kolmikhargi-embleemid nii kapotil kui ka tagaluugil. Kas peaksime loeteluga jätkama?