.

  Levante -

  LOODUSJÕUD


  Levante kannab ühte nime Vahemerel puhuva tuulega, mis võib hetkega muutuda kergest paitusest talitsematuks loodusjõuks.

  Maserati maasturil on samasugune iseloom, kuid temas peituvad jõud püsivad alati ideaalselt juhi kontrolli all.  GranLusso ja GranSport

  Levante maastur kannab endas Maserati järjepidevust, julgust ja progressiivsust – ning on osa loost, mis kandub ajas üle 100 aasta tagasi. Maserati on ajalooliselt oma autosid nimetanud kõige kuulsamate tuulte järgi. Traditsioon sai alguse 1963. aastal legendaarse Mistraliga. Järgnesid Ghibli, Bora ja Khamsin. Ning nüüd liitub Maserati kuulsuste halliga Levante.
  GranLusso disain ja viimistlus on suunatud luksusele. GranSpordi puhul on fookuseks kaasahaarav dünaamilisus. Mõlemad pakuvad uusi kõrgtehnoloogilisi juhiabisüsteeme, suure võimsuselisa saanud Maranellos ehitatud V6 bensiinimootorit ja uut innovaatilist roolisüsteemi.
  Uus teekond on alanud – maasturite Maseratiga.


  Maserati disainikeel

  Tänu maasturi proportsioonidele mõjub Levante agressiivse disaini ja kroomdetailidega radiaatorivõre jõulisemalt kui kunagi varem. Samas on alles Maserati ajatu elegants - koos teed näitava Neptuni Kolmikhargiga. Iga nurga alt püüavad pilku ka kaheosalised kitsad esituled. Sealt liigub pilk edasi vormikatele ja legendaarse kolme avaga jahutusavadega esitiibadele ning auto ülemise osa iseloomulikele joontele. Ehedalt Maseratilikud on ka teravatipuline Saetta embleem ja kupeelik tagaosa.

  Meisterlik viimistlus

  Elegantne Itaalia stiil, hoolikalt viimistletud detailid ja unikaalne võidusõidust inspireeritud energia, mis meelitab pikkadele ja luksuslikele reisidele.
  Ühtlasi valitseb salongis vabastav avarusetunne, mis võib auto kupeelikke proportsioone arvestades mõjuda üllatavana.

  GranLusso: kui lemmikala on luksus

  Kaitseplaadid esimese kaitseraua all – varustus, mis räägib selgelt 4x4 potentsiaalist – on efektse metallikviimistlusega. Samuti katusereelingud. GranLusso embleemid on elegantselt integreeritud esitiibadega.

  GranLusso: rõhk on luksusel 

  GranLusso hellitab sõitjaid elektriliselt 12 suunas reguleeritavate ja mälufunktsiooniga Comfort-istmetega. Valikusse kuuluvad parimast Itaalia päritolu nahast nahkpolster ja Zegna Silk Edition polster, mõlemit täiustab avatud pooridega Radica puitviimistlus. Ka elektriliselt reguleeritav rool on peenelt puiduga viimistletud.

  GranSport: dünaamiline elegants 

  Suur ja efektne esivõre on värvitud klavermustaks või soovi korral kaetud kroomiga. Esimese kaitseraua all asuvad kaitseplaadid ning katusereelingud on samuti klavermustad. “GranSport” embleemid asuvad esimeste külgtiibade allservas. Tervitatav lisa on soft-close uksed. 

  GranSport: sportlikuma stiiliga

  Esimesed sportistmed toetavad keha eriti hästi ning omavad 12 suunas reguleerimist ning mälufunktsiooni. Varustusse kuulub ka jäigema polsterdusega multifunktsionaalne sportrool, harjatud kroomviimistlusega käiguvahetuslabad ja alumiiniumkattega sportpedaalid.


  Istmed on nii ees kui ka taga käsitsi õmmeldud ning kaetud luksusliku nahaga. 

  Maserati teeb koostööd ühe maailma juhtiva luksuslike meesterõivaste brändi ja parimate kangaste tootja Ermenegildo Zegnaga. 

  Parimast nahast polstrid on istmetel, uksepaneelidel, laekattel, päikesesirmidel ja laevalgustite alustel kombineeritud naturaalsiidiga Zegna Mulberry Silk. Kangast kaunistavad V-kujulised nähtavad õmblused. V-kujuliste õmblustega siidi leiab näiteks istmete keskosadelt ning ka uksepaneelid, lagi ja päikesesirmid on kaetud Zegna siidiga.

  Kõik nupud ja lülitid on mugavalt käeulatuses ja intuitiivselt kasutatavad.

  Suuremõõdulised spidomeeter ja tahhomeeter on paigutatud nahaga kaetud korpusesse ning nende valge taustvalgustus tagab alati suurepärase loetavuse.

  Olulist sõitmisega seotud informatsiooni edastab 7-tolline TFT ekraan.

  Varustus ja tehnoloogia

  Tagamaks, et ühtmoodi hästi saaks täidetud nii luksusdžiibi kui ka võimeka maastikuauto roll, kasutatakse Maserati Levantel üht maailma kõige kõrgtehnoloogilisemat õhkvedrustust. 

  Lisaks eesrindlikule nelikveotehnoloogiale on Levante trumbiks kõrgtehnoloogiline õhkvedrustus, mis tõstab või laseb sõidukit madalamale vastavalt vajadusele või eelistusele. Kuue kõrguse abil (sh parkimisasend) saab juht valida just sellise kliirensi, mis sobib vastavale teele või maastikule: alates eriti kõrgest seadest väljakutsuvale off-road rajale kuni madala, efektiivse ja kindla kiirteeseadeni.

  Piiratud libisemisega diferentsiaal 

  Levante on omas klassis ainus maastur, mille standardvarustusse kuulub mehaaniline piiratud libisemisega diferentsiaal (LSD) tagasillal. LSD tagab parima võimaliku haarduvuse kõikides tingimustes. Asümmeetriline lukustus on kiirendusel 25 % ja aeglustusel 35 %.

  Intuitiivne kasutamine, päriselus vajalikud juhiabisüsteemid ja kohandatav sõidunauding Levante armatuurlaual seisab uhkelt 8,4tollise ekraaniga MTC+ multimeediaseade. Selle ülesandeks on aidata juhil hoida tähelepanu kindlalt teel. MTC+ saab juhtida kolmel moel: puuteekraanilt, keskkonsoolil asuva pöördlüliti abil või hääljuhtimisega. Sel kõrgtehnoloogilisel süsteemil on olemas ka Apple CarPlay® ja Android Auto® nutitelefoni peegeldusfunktsioonid. Lisaks saavad iPhone®'i kasutajad nautida SIRI® süsteemi kui isiklikku sekretäri.

  Ülendav helisüsteem Harman Kardon Premium Sound System: 12 kanali ja 900-vatise võimendiga süsteem, mis tagab detailse helikvaliteedi sõltumata allikast: olgu selleks raadio, MP3 mängija, iPhone® või striimimine. 14 võimsat, hoolikalt valitud asukohaga kõlarit tagavad erakordse kogemuse sõltumata sellest, kus autos istutakse. 

  Bowers & Wilkins Surround Sound System: 17 kõlarit, millest kesk- ja bassikõlarites kasutatakse Kevlarit®, on konstrueerimise algusest peale Levante sõitjateruumiga integreeritud, 1280-vatine võimendi tagab muljet avaldava heli kõikidele sõitjatele.

  Ohutus ja Juhiabisüsteemid

  Maanteeassistent Highway Assist System (HAS)

  See süsteem ühendab adaptiivse kiirushoidiku ja rajahoidiku oskused, muutes maanteesõidu veelgi lihtsamaks. Sisepeegli taga asuva digitaalkaamera ning esivõre juures asuva radari abil hoiab HAS sõiduki automaatselt oma sõidurajal ning valitud kiirusel eesolevast sõidukist täpselt nii kaugel, nagu juht soovib. Süsteem suudab vajadusel Levantet aeglustada kuni peatumiseni. Ohutuse tagamiseks nõuab HAS, et juht hoiaks käed kogu aeg roolil. 

  Rajahoidik Lane Keeping Assist (LKA)

  See süsteem on abiks, kui juht on tahtmatult väljumas oma sõidurajalt. Sisepeegli taga asuv digitaalkaamera jälgib teemärgiseid ja näidikupaneelil kuvatakse süsteemi staatust. Sõiduki mõlemal küljel olev valge joon tähendab, et sõiduk on ohutult oma sõidurajal. Üks kollane joon tähendab, et Levante on kas vasakule või paremale poole rajalt välja kaldumas. Ja kollane vilkuv joon hoiatab tahtmatu sõidurajalt väljumisel. Sel hetkel kuvatakse puuteekraanil hoiatuspilt ja LKA rakendub, pöörates rooli. 

  Terviklik ohutus

  Maserati Stability Program (MSP) jälgib suure hulga andurite abil sõiduolusid ning kasutab juhitavuse ning haarduvuse säilitamiseks tervet rida ohutus- ja auto võimekust parandavaid süsteeme. Kui näiteks tuvastatakse libisemine, vähendab MSP valikuliselt mootori pöördemomenti ja rakendab erinevate rataste pidureid, et taastada stabiilsus vaid millisekundite jooksul.
  MSP töötab ka koostöös veojõukontrolliga (Anti Slip Regulation, ASR), mis vähendab rataste läbilibisemist ja parandab haarduvust, ja mootoripidurduse kontrolliga (MSR), mis väldib rataste lukustumist käigu äkilisel allavahetamisel. Lisaks väldivad ABS-pidurid rataste blokeerumist ja pidurdusjõu elektrooniline jaotamine (Electronic Brakeforce Distribution, EBD) reguleerib pidurdusjõudu esi- ja tagasilla vahel. Juhile on abiks ka piduriassistent BAS (Brake Assistance System).

  Liiklusmärkide tuvastamine

  Liiklusmärgid võivad eri põhjustel jääda mõnikord märkamata. Sel puhul aitab liiklusmärkide tuvastamise süsteem Traffic Sign Recognition. See jälgib kolme tüüpi märke: kiiruspiiranguid, ajutisi kiiruspiiranguid (näiteks tugeva vihma puhul) ja möödasõidukeelde. Süsteem edastab infot digitaalselt vastaval ekraanil ja töötab sisepeegli taga asuva digitaalkaamera ja navigatsioonisüsteemi abil.
  Adaptiivne kiirushoidik ja Stop & Go süsteem
  Adaptiivne kiirushoidik jälgib pidevalt eesliikuvat sõidukit ja hoiab eelseadistatud pikivahet. Stop & Go funktsiooni abil reguleerib süsteem ka auto kiirust, vajadusel ka peatumiseni (kui peatus kestab vähem kui kaks sekundit).  

  Hoiatus tagant otsasõidu vältimiseks

  See süsteem jälgib koos adaptiivse kiirushoidikuga eesliikuvaid sõidukeid ning hoiatab juhti, kui neile lähenemisel tekib tagant otsasõitmise oht. Töötab koos pidurdusabisüsteemiga Advanced Brake Assist, mis muudab hädaolukorras pidurdamise efektiivsemaks. Kui juht hoiatusele koheselt ei reageeri, rakendab hädapidurdussüsteem kiiruse vähendamiseks automaatselt pidureid.
  Pimenurgahoiatus ja ristiliikluse tuvastamine auto taga
  Kui Levante pimenurka satub teine auto, ilmub küljepeeglile hoiatusmärk. Juhuks, kui juht jätkab siiski manöövrit, saab valida kolme sorti hoiatust. Süsteem võib jätkata hoiatusmärgi kuvamist küljepeeglil, seda võib täiendada helisignaal või kolmanda variandina sekkub süsteem ka rooli pööramisega. Ka rooli pööramise jõudu saab reguleerida. Ristiliikluse tuvastamine hoiatab juhti, kui parkimiskohalt väljatagurdamisel läheneb kas paremalt või vasakult märkamatuks jääda võiv sõiduk.  

  Originaaltarvikud

  Maserati originaaltarvikud pakuvad täiuslikku kombinatsiooni eksklusiivsest disainist ja harukordsest funktsionaalsusest. Iga tarviku stiilsus, detailidele pööratud tähelepanu ja kvaliteet räägivad Maserati põhiolemusest. Tarvikute valik hõlmab puhastus- ja hooldusvahendeid, ohutusvarustust, transpordi- ja pagasilahendusi ning spetsiaalrehve. 

  Küsi esindusest või uuri täpsemalt siit

   Mootor

  Eepiline võimsus, siidine käik
  Levante mootorid pakuvad kõike, mida Maseratilt ootaksid – alates jõulisest reageerimisest kuni lõõgastava võimsuseni pikkadel distantsidel. Ühtlasi on mootorid silmapaistvalt ökonoomsed.
  Maserati Levante V-6 turbodiislid ühendavad endas haarava võimsuse, rafineerituse, mis muudab lõõgastavaks ka pikad sõidud, ja hämmastava ökonoomsuse.

  V6 turbodiisel
  Mootori tüüp V6 60°
  Töömaht 2987 cm3

  Twin Turbo V6 bensiin
  Mootori tüüp V6 60°
  Töömaht 2979 cm3

  Levante mudelivalik

  Levante
  Seiklusteks valmis
  Tippsaavutused igal pinnasel. Kas maastikul või teedel, see Itaalia meistriteos särab pingutuseta igal pool.

  Levante S
  Sportlikus tippvormis
  Loodud seiklusteks igal pinnasel, läbib Levante S iga meetri vaevatult, võimsalt ja Maseratilikult.

  Levante diisel
  Ei kompromissidele
  Valmis igaks seikluseks: diiselmootoriga Maserati ühendab endas Itaalia šarmi ja homsed tehnoloogiad.
  Valitud turgudel on saadaval 275 ja 250 hj mootorid.