.

  Quattroporte -

  Maailma esimene supersedaan

  Quattroporte oli vastuseks eksklusiivsust hindavate entusiastlike autojuhtide soovidele. Euroopa kiirteede võrgustik avas nende jaoks täiesti uue ja põneva pikamaasõitude maailma. Maseratiga said nad seda kogeda täiel rinnal: suurtel kiirustel, mugavas ja ruumikas autos ning hingematva Itaalia stiilsusega.

   


  GranLusso ja GranSport

  Maserati Quattroporte on osa loost, mis sai alguse enam kui 100 aasta eest. See on lugu vastupidavusest. Väljakutsetest. Nende vastuvõtmisest ja võitmisest. Ja sellest, kuidas seda tehti eheda Itaalia stiilsusega.
  Quattroporte puhul tähendab luksus midagi muud kui autode puhul tavaliselt. Qattroporte luksusel otsustavalt selgem fookus ja eesmärk. Tegu on ju ikkagi Maseratiga, mille soontes voolab võidusõiduveri ja mille ajalugu on täis kuulsaid GT-sid. Quattroporte GranLusso on selle unikaalset lähenemise tulemus, mis ühendab oma disainis luksusliku stiili ja ainult sellele mudelile omased elemendid.
  Mõned kliendid soovivad siiski teravamat fookust sportlikkusele. Nende ootustele vastab veenvalt GranSport – jäädes siiski põhiolemuselt luksuslikuks GT-ks.

  GranLusso salong

  Täpselt nagu Zegna võrratud rõivad, kannavad ka GranLusso päikesesirmid isikupärast Ermenegildo Zegna tikitud embleemi, rääkides meisterlikust kvaliteedist ja eksklusiivsusest. Ning meenutavad, et Maseratides kasutatakse autotööstuses unikaalset siidpolstrit.
  GranLusso salongi vääristavad ka puidu ja nahaga viimistletud rool, puidust ehisdetailid, PIN-koodiga kaitstud kindalaegas, elektriliselt reguleeritavad pedaalid ja elektriliselt liigutatav tagumine kardin, neljatsooniline kliimaseade ja soojendusega tagumised istmed.

   

   

  GranSport: sport on südames

  Nii ees kui ka taga on nahkpolstriga vormikad sportistmed, mis toetavad optimaalselt keha ka kõige kiiremal sõidul. Nahkkattega sportrool annab oma ergonoomilisusega panuse täiuslikku rooli- ja autotunnetusse. Sama teevad pikad, kerged ja sõrme all mõnusad alumiiniumist käiguvahetuslabad.
  Salongi ühendavad inspireerivaks tervikuks läikivmust puitviimistlus ja roostevabast terasest sportpedaalid. 

  Hämmastav luksus

  Maserati Quattroportes kohtuvad luksus, suurus ja ruumikus fenomenaalse dünaamilisusega. Seda unikaalset kombinatsiooni väljendab täiuslikult Quattroporte suursugune ja voolav, kuid samas dünaamilisest pingest kantud välisdisain. Esiosas püüab pilku legendaarse Kolmikhargiga iseloomulik esivõre, millel lisavad autole veelgi väärikust 10 vertikaalset kroomliistu. Muljet avaldavale tervikule annavad iseloomu juurde teravad jooned pikal kapotil ja standardvarustusse kuuluvad stiilsed LED adaptiivesituled. Külgprofiil räägib samuti auto enesekindlast iseloomust. Ilmselge on pikk teljevahe, mis lubab rohkelt ruumi kõikidele sõitjatele.

   

  Unikaalne vitaalsus

  Ühelt poolt on juht kogu aeg teadlik tohutust võimsusest. Teisalt ümbritseb teda hoolikalt viimistletud mugavus, tehnoloogilisus ja võrratu Itaalia stiil. Sellest unikaalsest vitaalsusest räägivad paljud Maseratile omased detailid. Tagaosas vihjavad neli kroomitud summutiotsa võimsusele, mis võimaldab ületada kontinente. 

  Quattroporte armatuurlauast õhkub diskreetset dünaamilisusest. Armatuurlaua keskosas võtab aukoha sisse Maserati sinine kell.
  Juhi ees asuva suure spidomeetri ja tahhomeetri vahel kuvab olulist sõiduinfot 7-tolline TFT ekraan. Armatuurlaua keskel paiknevad kõrgtehnoloogiline ja intuitiivne 8,4-tollise puuteekraaniga multimeediasüsteem ja selle pöördlüliti, keskkonsoolis asub mugav laegas telefoni hoidmiseks. 

  Istmed, armatuurlaua ülemine pool ja käetoed on kaetud peene, käsitsi õmmeldud nahaga. Sellele pakub graatsilist ning elegantset kontrasti avatud pooridega Radica puitviimistlus. Esiistmed on soojendusega ja 12 suunas elektriliselt reguleeritavad, mälufunktsioon hõlmab lisaks juhiistmele ka elektrilist rooli ja peeglite seadistust. Keskkonsoolis asub jahutuse, valgustuse ja 12-voldise pistikuga laegas, mida saab elegantselt avada kaheastmeliselt. 

  Varustus ja tehnoloogia 

  Lähedane suhe

  ZF-i loodud kõrgtehnoloogiline kaheksakäiguline automaatkast tagab täpsed käiguvahetused ja optimaalse dünaamika, andes kogu Quattroporte mootori võimsuse Sinu kontrolli alla. Automaatse kohandumise tarkvara abil muudab käigukast oma tööd vastavalt sõidustiilile. Kõikidel Quattroporte versioonidel saadab käigukast mootori jõu tagaratastele läbi standardvarustusse kuuluva piiratud libisemisega diferentsiaali (LSD). See tagab suurepärase haardevõime ka kõige väljakutsuvamates oludes. Sõidunaudingu suurendamiseks kuulub Quattrporte varustusse viis sõidurežiimi, mida saab valida käigukangi juures olevates nuppude abil: Auto Normal, Auto Sport, Manual Normal, Manual Sport ja ICE (säästlikkus ja tugevam kontroll). Käike vahetatakse üles alati automaatselt, välja arvatud juhul, kui on valitud manuaalrežiim.

  Haarav sõiduelamus

  Kompaktse, kerge ja intelligentse nelikveosüsteemiga Quattroporte S Q4 täiuslik auto neile juhtidele, kes soovivad tagaveolise auto eeliseid, kuid seda koos nelikveolise auto pakutava haardevõime ja kindlustundega. Q4 nelikvedu analüüsib pidevalt kuut parameetrit: sõidustiili, rooli- ja auto pöördenurka, kiirust, rataste libisemist ja kasutatavat võimsust. Seejärel jaotatakse 430-hobujõulise V6 bensiinimootori võimsust vastavalt situatsioonile. Nutikas algoritm jälgib alati juhi tegevust ja auto käitumist, rataste kiirust, rooli- ja auto pöördenurka ning võrdleb rataste haardumist ja sõidustiili. 

  Maserati Touch Control Plus

  Quattroporte armatuurlaual on uhkelt koha sisse võtnud 8,4-tollise ekraaniga Maserati Touch Control Plus (MTC+). Vaid mõne nupu ja eriti eriti tundliku kasutajaliidesega on selle kasutamine lihtne ja intuitiivne. MTC+ ülesandeks on aidata juhil hoida tähelepanu kindlalt teel. MTC+ saab juhtida kolmel moel: puuteekraanilt, keskkonsoolil asuva pöördlüliti abil või hääljuhtimisega. Sel kõrgtehnoloogilisel süsteemil on olemas ka Apple CarPlay® ja Android Auto® nutitelefoni peegeldusfunktsioonid. Lisaks saavad iPhone®'i kasutajad nautida SIRI® süsteemi kui isiklikku sekretäri.
  Quattroportega sõites on tervitatav lisa Wi-Fi kasutamise võimalus, selleks tuleb lihtsalt WLAN ruuterisse paigaldada SIM-kaart. 

  Virtuoosne esitus

  Harman Kardon Premium Sound System: selle kõrgtehnoloogilise helisüsteemi südameks on 12 kanaliga 900-vatine võimendi, mis tagab detailse ja küllusliku helikvaliteedi sõltumata allikast: olgu selleks raadio, MP3 mängija, iPhone® või striimimine. Tasakaalus helipildi nimel on kasutuses on kõik 12 sõltumatut kanalit.
  Bowers & Wilkins Surround Sound System: 15 kõlarit, millest kesk- ja tagumistes bassikõlarites kasutatakse Kevlarit®, on konstrueerimise algusest peale Levante sõitjateruumiga integreeritud, 1280-vatine võimendi tagab muljet avaldava heli kõikidele sõitjatele. 

  Juhiabisüsteemid (ADAS)

  Adaptiivne kiirushoidik ja Stop & Go süsteem
  Adaptiivne kiirushoidik jälgib pidevalt eesliikuvat sõidukit ja hoiab eelseadistatud pikivahet. Stop & Go funktsiooni abil reguleerib süsteem auto kiirust, vajadusel ka peatumiseni (kui peatus kestab vähem kui kaks sekundit).  

  Hoiatus tagant otsasõidu vältimiseks (FCW Plus)

  See süsteem jälgib koos adaptiivse kiirushoidikuga eesliikuvaid sõidukeid ning hoiatab juhti, kui neile lähenemisel tekib tagant otsasõitmise oht. Töötab koos pidurdusabisüsteemiga Advanced Brake Assist, mis muudab hädaolukorras pidurdamise efektiivsemaks. Kui juht hoiatusele koheselt ei reageeri, rakendub kiiruse vähendamiseks automaatselt hädapidurdussüsteem. 

  Pimenurgahoiatus ja ristiliikluse tuvastamine auto taga

  Pimenurgahoiatus jälgib radarandurite abil pidevalt Quattroporte ja mõlemal pool pimenurkades asuvate sõidukite vahelist distantsi. Kui kumbagi pimenurka satub teine auto, ilmub küljepeeglile hoiatusmärk. Kui juht lülitab reavahetuseks sisse suunatule, kõlab ka hoiatussignaal. Peale visuaalse ja helilise hoiatuse lisab pimenurgahoiatus turvalisust ka rooli pöörates. Rooli pööratakse juhul, kui pimenurgas asub teine sõiduk ja juht alustab rajavahetust. Ristiliikluse tuvastamine hoiatab juhti, kui parkimiskohalt väljatagurdamisel läheneb kas paremalt või vasakult märkamatuks jääda võiv sõiduk (saadaval ainult koos pimenurgahoiatusega). 

  Ohutus

  Quattroportet luues oli Maserati peamiseks prioriteediks ohutus. Maserati Stability Program (MSP) jälgib suure hulga andurite abil sõiduolusid ning kasutab juhitavuse ning haarduvuse säilitamiseks tervet rida ohutus- ja auto võimekust parandavaid süsteeme. Kui näiteks tuvastatakse libisemine, vähendab MSP valikuliselt mootori pöördemomenti ja rakendab erinevate rataste pidureid, et taastada stabiilsus vaid millisekundite jooksul.  

  Maanteeassistent Highway Assist System (HAS)

  See süsteem ühendab adaptiivse kiirushoidiku ja rajahoidiku oskused, muutes maanteesõidu veelgi lihtsamaks. Sisepeegli taga asuva digitaalkaamera ning esivõre juures asuva radari abil hoiab HAS sõiduki automaatselt oma sõidurajal ning valitud kiirusel eesolevast sõidukist täpselt nii kaugel, nagu juht soovib. Süsteem suudab vajadusel Quattroportet aeglustada kuni peatumiseni. Ohutuse tagamiseks nõuab HAS, et juht hoiaks käed kogu aeg roolil. 

  Rajahoidik Lane Keeping Assist (LKA)

  See süsteem on abiks, kui juht on tahtmatult väljumas oma sõidurajalt. Sisepeegli taga asuv digitaalkaamera jälgib teemärgiseid ja näidikupaneelil kuvatakse süsteemi staatust. Sõiduki mõlemal küljel olev valge joon tähendab, et sõiduk on ohutult oma sõidurajal. Üks kollane joon tähendab, et Levante on kas vasakule või paremale poole rajalt välja kaldumas. Ja kollane vilkuv joon hoiatab tahtmatu sõidurajalt väljumisel. Ja kollane vilkuv joon hoiatab tahtmatul sõidurajalt väljumisel. Kui puuteekraanil on tehtud vastav valik, rakendub LKA, pöörates rooli. Süsteemi rakendumine tühistatakse suunatule töölelülitamisel. 

  Liiklusmärkide tuvastamine

  Liiklusmärgid võivad eri põhjustel jääda mõnikord märkamata. Sel puhul aitab liiklusmärkide tuvastamise süsteem Traffic Sign Recognition. See jälgib kolme tüüpi märke: kiiruspiiranguid, ajutisi kiiruspiiranguid (näiteks tugeva vihma puhul) ja möödasõidukeelde. Süsteem edastab infot digitaalselt vastaval ekraanil ja töötab sisepeegli taga asuva digitaalkaamera ja navigatsioonisüsteemi abil.  

  Originaaltarvikud

  Maserati tootevalikusse kuuluvad Quattroporte originaaltarvikud pakuvad täiuslikku kombinatsiooni eksklusiivsest disainist ja harukordsest funktsionaalsusest. Iga tarviku disain, detailidele pööratud tähelepanu ja kvaliteet räägivad Maserati põhiolemusest.
  Maserati originaaltarvikute hulka kuulub muu hulgas asjade transportimist lihtsustav varustus nagu näiteks pakiruumi põhjamatt, kokkuklapitav pakiruumi kast ja suusa/lumelauakott. Saadaval on ka spetsiaalsed Maserati rehvid ja stiilsed autokatted.  

  Küsi esindusest või uuri täpsemalt siit

  Mootor

  Kõikide Maseratide oluliseks omaduseks on võime läbida pikki vahemaid kiiresti, mugavalt ja väärikalt. Quattroporte puhul on selle aluseks kahest võimsast bensiini- ja ühest diiselmootorist koosnev mootorivalik. 

  V6 turbodiisel
  Mootori tüüp V6 60°
  Töömaht 2987 cm3  

  Twin Turbo V6 Bensiin
  Mootori tüüp V6 60°
  Töömaht 2979 cc

  Twin Turbo V8 Bensiin
  Mootori tüüp V8 90°
  Töömaht 3799 cm3

  Quattroporte mudelivalik

  Quattroporte

  ÄRIKLASSI STIIL. VÕIDUSÕIDU HING.

  Esinduslik sedaan, mis pärineb võidusõidumaailmast: isikupärane Maserati Quattroporte ühendab luksuse ja mugavuse tipptasemel inseneritööga.

  Quattroporte S Q4

  SOORITUSVÕIME TIPPTASE

  Tänu Maserati innovaatilisele Q4 nelikveosüsteemile tunneb Quattroporte S Q4 end mugavalt ka kõige halvemates tee- ja ilmaoludes. 

  Quattroporte S

  PESTIIž JA VÕIMSUS

  Eksklusiivsus kuulub alati Quattroporte S-i standardvarustusse – see on haruldane ning prestiižikas meistriteos vähestele õnnelikele.

  Quattroporte Diesel

  LUKSUS. JA DIISLI ÖKONOOMSUS.

  Diiselmootoriga Quattroporte pakub täiel määral luksust ja mugavust, mida Maserati tippmudelilt oodatakse, ning ühendab selle väga madala kütusekulu ja CO2 heitmega. Valitud turgudel saadaval 250ohobujõulisena.

  Quattroporte GTS

  JUST SELLINA TAHAKS IGA SPORTAUTO OLLA TÄISKASVANUNA

  V 8 mootoriga Quattroporte GTS on kogu Maserati filosoofia kehastusega. Saadaval nii GranLusso kui ka GranSport versioonis.