Autobrava - Naujienos ir Renginiai

Pristatytas „Maserati“ visureigis „Levante“

Prasidedančioje 86-oje Ženevos tarptautinėje automobilių parodoje italų gamintojas „Maserati“ oficialiai pristatė ilgai lauktą pirmąjį savo visureigį „Maserati Levante“. Laikantis tradicijos šis modelis, kaip ir ankstesnieji, yra pavadintas šilto Viduržemio jūros regiono vėjo vardu, galinčio iš malonaus brizo virsti galinga gamtos jėga.

 

„Ilgą laiką „Maserati“ automobilių gerbėjų puoselėta svajonė tapo realybe. Naujasis „Maserati Levante“ visureigis ne tik išsiskiria grakščiomis kėbulo linijomis ir rafinuotais apdailos elementais, bet ir siūlo mėgautis geriausiomis sportiško važiavimo akimirkomis bei komfortiškai įveikiamų bekelės kliūčių galimybėmis“, – teigia „Maserati“ prekės ženklo vadovas Martynas Lukošiūnas.

 

Anot M. Lukošiūno, galingų variklių gama, pažangios technologijos ir itališko charakterio ypatybės būsimiems šio automobilio savininkams neabejotinai garantuos emocijų pliūpsnį. Naujasis „Maserati Levante“ sukurtas remiantis „Quattroporte“ ir „Ghibli“ konstrukciniais sprendimais ir geba demonstruoti nepriekaištingas važiavimo charakteristikas tiek kelyje, tiek bekelėje.

 

„Maserati Levante“ turės trijų tipų variklius su turbinomis. Didžiausio populiarumo turėtų sulaukti modelis su dyzeliniu 3 litrų darbinio tūrio V6 varikliu su turbina, išvystančiu 275 AG jėgą. Šis variklis leis 100 km/val. greitį pasiekti per 6,9 sekundės, o maksimalus išvystomas greitis sieks 230 km/val. Vidutinės „Levante“ su dyzeliniu varikliu degalų sąnaudos – 7,2 l/100 km, anglies dvideginio emisija – 189 g/km.

 

Galingiausiame „Levante S“ modelyje bus sumontuotas 3 litrų darbinio tūrio V6 „Twin-Turbo“ benzininis variklis, gebantis išvystyti 430 AG jėgą. Šis modelis nuo 0 iki 100 km/val. galės įsibėgėti per 5,2 sekundės ir pasieks maksimalų 264 km/val. greitį. Vidutinės šio visureigio modelio degalų sąnaudos – 10,9 l/100 km, o anglies dvideginio emisija – 253 g/km.

 

Kita benzininė alternatyva – tai 350 AG jėgą išvystantis 3 litrų darbinio tūrio V6 „Twin-Turbo“ variklis. „Levante“ modelis su šiuo varikliu 100 km/val. greitį galės pasiekti per 6 sekundes, maksimalus išvystomas greitis sieks 251 km/val. Šio modelio vidutinės degalų sąnaudos – 10,7 l/100 km, anglies dvideginio emisija – 249 g/km.

 

Beje, „Maserati“ neatsisako galimybės ateityje į savo naujuosius visureigius montuoti dar galingesnių V8 tipo variklių, kurie galės išvystyti daugiau kaip 500 AG jėgą.

 

Visi varikliai komponuojami kartu su visų varančiųjų ratų sistema „Q4“, optimaliai paskirstančia sukimo momentą tarp visų ratų, 8 laipsnių automatine pavarų dėže ir „Start&Stop“ funkcija. Nepriekaištingas „Levante“ visureigio valdymo ypatybes užtikrina inovatyvi reguliuojama pakaba, elektroniniu būdu valdomi amortizatoriai ir pneumatinės pagalvės. Reguliuojama pakaba leidžia pasirinkti automobilio aukštį iš 5 skirtingų lygių, todėl važiuojant bekele suteikiamas maksimalus patogumas, o kelyje su kokybiška asfaltuota danga tai leidžia mėgautis sportiško vairavimo stiliumi.

 

Dinamiškas „Maserati Levante“ važiavimo ir valdymo charakteristikas, būdingas kitiems „Maserati“ modeliams, lemia žemiausias klasėje svorio centras, idealus svorio tarp ašių paskirstymas (50:50), mechaninis galinės ašies diferencialo blokatorius, įspūdingai mažas pasipriešinimo orui koeficientas (Cx – 0,31).

 

Kuriant „Maserati Levante“ interjerą pasitelktos aukščiausios kokybės medžiagos nuo premium lygio odinių sėdynių iki Ermenegildo Zegna šilko audinio, gaminamo Zegna šilko fabrike naudojant patentuotą technologiją, salono apdailos elementų. Erdvės pojūtį salone sustiprina elektroniniu būdu valdomas panoraminis stogas.

 

Vairuotojas ir keleiviai gali naudotis patobulinta „Maserati Touch Control“ informacijos ir pramogų sistema su 8,4 colio įstrižainės didelės raiškos jutikliniu ekranu. Jį taip pat galima valdyti ir nauju ratuku, įtaisytu tarp priekinių sėdynių.

 

„Maserati Levante“ bus siūlomi įsigyti su papildomais komplektacijos paketais „Luxury-Package“ ir „Sport-Pack“. Kiekvienas jų išsiskiria unikaliomis stilistikos ir techninėmis ypatybėmis bei leis būsimiesiems pirkėjams įsigyti individualizuotos išvaizdos automobilius. Kartu bus galima užsisakyti ir papildomus krovinių skyriaus sprendimus, stogo bagažinę ar kablį priekabai.

 

Naujieji „Levante“ visureigiai gaminami visiškai atnaujintoje „Maserati“ gamykloje, įsikūrusioje Turine, Italijoje. Pirmieji „Levante“ modeliai jau yra nuriedėję nuo konvejerio ir Europos rinkoje turėtų pasirodyti šių metų pirmoje pusėje.

 

Naujasis „Maserati Levante“ papildo „Maserati“ sportinių sedanų ir kupė gamą, kurioje yra tokie modeliai kaip „Quattroporte“, „Ghibli“, „GranTurismo“ ir „GranCabrio“, ir gamintojui nuo šiol leidžia pasiūlyti visapusį prabangių modelių spektrą.

Ženevos automobilių parodoje – pasaulinė visureigio „Maserati Levante“ premjera

Italų gamintojas „Maserati“ pirmą kartą viešai atskleidė savo naujojo visureigio „Maserati Levante“ nuotraukas. Didelio išankstinio susidomėjimo jau spėjęs sulaukti „Maserati“ visureigis oficialiai bus pristatytas kovo 3 d. prasidedančioje Ženevos automobilių parodoje. Dinaminėmis ir važiavimo bekele charakteristikomis išsiskiriantis naujasis visureigis išplės dabartinę „Maserati“ sportinių sedanų ir kupė gamą, kurioje yra tokie modeliai kaip „Quattroporte“, „Ghibli“, „GranTurismo“ ir „GranCabrio“.

„Prieš keletą metų pasklidę gandai, kad „Maserati“ ketina žengti į visureigių segmentą, įgavo labai realų pavidalą. Automobilių gerbėjams pirmą kartą atskleistos oficialios „Maserati Levante“ nuotraukos, o jau artimiausiu metu šį visureigį bus galima apžiūrėti gyvai Ženevos parodoje. Iš savo klientų esame sulaukę ne vienos užklausos, kada „Maserati“ visureigį bus galima įsigyti ir Lietuvoje. Dabar jau galime pasakyti, kad mūsų šalį jis pasieks labai netolimoje ateityje“, – teigia „Maserati“ prekės ženklo vadovas Martynas Lukošiūnas.

 

Naujojo „Maserati Levante“ išvaizdoje nesunkiai atpažįstami šiai markei būdingi bruožai ir išskirtinai itališkas charakteris. Agresyvokos išvaizdos priekyje – naujos formos siaurėjantys žibintai, kurių kraštai susilieja su variklio grotelėmis. Visureigio šonuose galima nesunkiai įžvelgti „Maserati“ dizaino atributus – 3 simetriškas angas priekiniame sparne, dureles su berėmiais stiklais ir logotipą ant galinės kėbulo arkos. Tuo metu siauras bagažinės stiklas ir aptakios formos galinė dalis atspindi galingo automobilio charakterį.

 

„Maserati Levante“ visureigio važiuoklė suprojektuota taip, kad užtikrintų kitiems „Maserati“ modeliams būdingas važiavimo ypatybes ir nepriekaištingą automobilio suvaldymą esant prastam sukibimui su kelio danga bei važiuojant bekele. Daugelis pažangių funkcijų šio modelio pirkėjams bus prieinama kaip standartinė įranga. Tarp jų – inovatyvi elektroninė pakaba su reguliuojamais amortizatoriais ir pneumatinėmis spyruoklėmis, leidžianti pasirinkti skirtingą visureigio aukštį, visų ratų varančioji sistema „Q4“ ir specialiai šiam visureigiui sureguliuota 8 laipsnių automatinė greičių dėžė. „Maserati Levante“ bus komplektuojamas su benzininiu ir dyzeliniu varikliais, atitinkančiais „Euro 6“ standartą.

 

Naujasis „Maserati“ visureigis gaminamas Turine, Italijoje įsikūrusioje „Maserati“ gamykloje. Pirmieji „Maserati Levante“ modeliai jau yra nuriedėję nuo konvejerio ir Europos rinkoje turėtų pasirodyti nuo šių metų pavasario.